حساب 100 امام (ره)

سید امیر قمری
 
  • مدیر مشارکت‌های مردمی حساب 100 حضرت امام (ره)
  • متولد: 1349
  • تحصیلات: مهندس معماری 

 
 

 مدیر دفتر مشارکت‌های مردمی حساب 100 امام (ره) در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان طی مصاحبه در خصوص جایگاه حساب 100 امام (ره)، گفت: "بنیاد مسکن استان تقویت جایگاه حساب 100 را بعنوان رکن اصلی بنیاد در رأس کارها و اهداف خود قرار داده و به جدیت موضوع را پیگیری می‌کند".

و هدف از اجرای این برنامه مشارکت عمومی احاد مردم در تولید و تأمین مسکن محرومین می‌باشد.

وی گفت: "نحوه عمکرد به اینگونه است که با بکارگیری شـیوه‌های مختلف تبلیغی بصورت علمی و فرهنگ‌سازی مناسب و همچنین اعتمادسازی بین گروه‌های هدف که همانا خیرین می‌باشد، درشهرستان نسبت به شناسایی خیرین اقدام نموده است".

و در اجرای هر برنامه شرط اول ایمان و اعتقاد مجریان بکار خود است. لذا طی جلساتی که با همکاران داشتیم این مهم میسر گردید و تمام همکاران بعنوان مروجین و مبلغین اهداف حساب 100 در پیشبرد اینکار، دفتر مشارکت‌های مردمی را کمک و یاری می‌کنند و بطور داوطلبانه و بصورت مستمر هر ماه بین یک تا سه درصد از حقوق خود را به حساب 100 واریز می‌کنند و با بیان اهداف حساب 100 در محافل خصوصی وکاری مردم را به کمک به این حساب ترغیب می‌کنند.

همچنین، اقدام بعدی که انجام شد تشکیل هیأت امناء مسکن حساب 100 حضرت امام (ره) در مرکز استان و شهرستان‌ها بود که الحمدلله در حال حاضر جلسات بصورت فعال در مرکز استان و 10 شهرستان تابعه بصورت مستمر برگزار می‌گردد.

قمری افزود: "مدیران شعب در شهرستان‌ها بعنوان مسئول حساب 100 شهرستان عمل می‌نمایند و همچنین هر 3 ماهه یک جلسه بعنوان بررسی عملکرد مسکن حساب 100 با حضور مدیران شعب، شورای معاونین با ریاست مدیر کل بنیاد استان برگزار می‌گردد".

و با توجه به تفاوت‌های فرهنگی و مذهبی و قومی استان سعی گردیده که یک نسخه واحد برای تمام شهرستان‌ها آماده نشود و هر شهرستان با توجه به پتانسیل‌های موجود در قالب اهداف و دستورالعمل‌های مربوطه عمل نماید، که این کار باعث افزایش بهره‌وری و کارایی بیشتر در این حوزه شده است.

مدیر دفتر مشارکت‌های مردمی حساب 100 امام (ره) بنیادمسکن کردستان در ادامه گفت در ابتدای هر سال در قالب برنامه و بودجه سالیانه سهم هر شهرستان در جذب کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی‌، هبه زمین و تعداد واحدهای احداثی و غیره مشخص و به مدیران شعب ابلاغ می‌گردد..

یکی دیگر از وظایف دفتر مشارکت‌های مردمی حساب 100 حضرت امام (ره) ایجاد مشارکت و جذب منابع افراد خیر با محوریت مردمی بودن در قالب انجمن خیرین مسکن ساز می‌باشد که بنیاد استان انجمن خیرین مسکن ساز را با شماره 168 به ثبت رساند و در حال حاضر انجمن فعال و دارای دو پروژه 36 و 280 واحدی می‌باشد.

 وی با اشاره به همکاری خوب بنیاد استان با انجمن خیرین مسکن‌ساز خاطرنشان کرد، ما در سال 91 رتبه برتر را در زمینه حذب کمک‌های مردمی به حساب 100 امام (ره) برای خانه دارشدن محرومین در بین استان‌های کشور کسب نمودیم.