بدنه اخبار

دیدار

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان کردستان ، حاج آقا فرهادی قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه در این بنیاد ، معاونین و نماینده ی مدیران شعب ، با حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پورذهبی نماینده محترم ولی فقیه دراستان کردستان روز شنبه مورخ 99/7/5 دیدارکردند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پورذهبی گفت : بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان کردستان خدمات خوب و چشمگیری را در روستاها انجام داده است.

وی افزود : کارهای شما مضمون فرمایشات اهل بیت (ع) است ، یعنی اینکه :کسی که به فکر محرومان بوده و به آنان خدمت کند ، مصداق پیروان واقعی اهل بیت علیهم السلام می باشد.

درابتدای جلسه مهندس قادری مدیرکل بنیادمسکن کردستان با تبریک و گرامی داشت هفته دفاع مقدس ،  گزارشی از فعالیتهای  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان را ارائه داد.

وی گفت : بنیاد مسکن با فرمان تاریخی امام راحل در 21 فروردین 58 با هدف تامین مسکن برای محرومان تاسیس شدکه از نظر ساختار ، یک نهاد انقلابی مردم نهاد است و در استان کردستان نیز بصورت خودگردان فعالیت می کندکه دارای 10 شعبه و 200 نفر پرسنل بوده و شرکتهایی همچون بنیاد بتن ، ساخت آزما ، توسعه مسکن و بیمه میهن وابسته به بنیاد مسکن می باشد.

مهندس قادری با اشاره به اینکه اغلب خدمات بنیاد مسکن معطوف به محرومین می باشد بیان داشت : در استان کردستان 1695 روستا داریم که 1315 روستای آن بالای بیست خانوار است ، که این میزان حدود 30 هزار خانوار روستایی و 20 هزار واحد مسکن روستایی را شامل می شود همچنین از جمله وظایف بنیاد مسکن در روستاها تهیه طرح هادی روستایی می باشد که خوشبختانه توانسته ایم تابحال در 534 روستا حداقل یک فاز و در 400 روستا بالای دو فاز طرح هادی که در مجموع 38 درصد روستاهای استان را شامل می شود ، اجرا کنیم .

وی ادامه داد : از دیگر خدمات این بنیاد صدور سند مالکیت برای روستاییان می باشد که تاکنون 83 هزار جلد سند مالکیت روستایی جهت خانه های روستاییان عزیز صادر شده است.

قادری با اشاره به بازسازی24 هزار واحد مسکونی در مناطق جنگ زده روستاها و شهرهای استان گفت : این بنیاد در بازسازی مناطق زلزله زده قائنات ،رودبار و منجیل ، بم ، هریس ،ثلاث باباجانی و لرستان به خوبی عمل نموده است .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان درباره ساخت مسکن برای محرومین گفت : خوشبختانه با حضور دکتر نوبخت کلنگ زنی ساخت 2 هزار واحد مسکن محرومین در استان توسط این بنیاد انجام شد و همکاران ما در روستاهای استان مشغول فعالیت هستند.

مهندس قادری در بخش مسکن شهری و حساب 100 امام (ره) گفت : تاکنون 7973 واحد مسکن شهری ساخته ایم که از این مقدار 4511 واحد مسکن مهر زیر 25 هزار نفر و 2862 واحد ساخت مسکن برای برای محرومان و حساب 100  بوده است .

وی خاطر نشان کرد: اخیرا در طرح اقدام ملی هم ساخت مسکن در 6 شهر استان با همکاری راه و شهر سازی برعهده این بنیاد می باشد که تابحال 6244 نفر ثبت نام و به هزار نفر زمین واگذار شده است .

مدیر کل بنیاد مسکن با اشاره به پروژه های سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) که به این بنیاد واگذار شده ، گفت : از جمله این پروژه ها می توان ازکتابخانه آیت الله خامنه ای توسعه صحن حرم بی بی هاجرخاتون مدرسه امام شافعی دانشگاه بین المللی علوم قرآنی توسعه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور دارالقرآن سنندج مصلی مریوان و مدرسه علوم دینی حضرت خدیجه (س) نام برد.