بدنه اخبار

جلسه

برگزاری جلسه هم اندیشی ائمه جماعات شعبات و تقدیر از امام جماعت برتر و فعالان امر نماز

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان

با حضور مهندس قادری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان، حجت الاسلام فرهادی قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن کردستان ، ائمه جماعات شعبات بنیاد ، ، روز چهارشنبه مورخ 99/7/23 جلسه هم اندیشی و تقدیر از امام جماعت برتر و فعالان امر نماز در محل سالن جلسات بنیاد استان تشکیل گردید.

ابتدا مهندس قادری پس از تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت جانگداز حضرت محمد مصطفی (ص)  ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) سخنان خود را با حدیثی از پیامبر اکرم (ص) شروع نمود : إنّ أوَّلَ ما یُحاسَبُ بهِ العَبدُ الصَّلاةُ ، فإن قُبِلَت قُبِلَ ما سِواها (یعنی نخستین چیزى که بنده براى آن حسابرسى مى شود نماز است ؛ اگر پذیرفته شد سایر اعمالش هم پذیرفته مى شود ).

وی گفت : بنیاد مسکن کردستان در امر نماز وامور فرهنگی چه در سطح استان و چه در سطح کشور همیشه جزو استانهای برتر بوده است

مهندس قادری درباره اثر بخشی فعالیت ائمه جماعات در شعبات گفت: هدف از تاسیس بنیاد مسکن ، ایجاد سرپناه برای محرومین می باشد که ما این موضوع را مجدانه پیگیری می کنیم اما متاسفانه در شهرهای غرب استان به دلیل وجود شبهات شرعی ، روستاییان عزیز از دریافت تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی خودداری می نمایند ، واین رسالت ائمه جماعات است که با توضیحات مناسب این شبهه را برای مردم عزیز روستاها تحلیل نموده و توجیه نمایید.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین فرهادی نیز با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت پیامبر مکرم  (ص)  ، شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) گفت: پیامبر اکرم (ص) با حضور پر برکت خود جهان هستی را معنایی دیگر بخشید و مردم مظلوم و آزاده سراسر جهان را از انوار ملکوتی اسلام عزیز و دین رحمت بهره مند ساخت .

وی با اشاره به فضیلت و اهمیت نماز جماعت خصوصا در بنیاد مسکن که مزین به نام مبارک امام خمینی (ره) است خاطرنشان کرد : پیامبر اکرم (ص) میفرماید : ثواب و پاداش یک نماز جماعت بهتر از چهل سال نماز فرادی در منزل می باشد.

در ادامه ائمه جماعات به بحث و گفتگو و بیان نقطه نظرات ، دیدگاهها و پیشنهادات خود در امور فرهنگی و امر نماز ، پرداختند.

سپس با اهدای لوحی از امام جماعت شعبه دهگلان به عنوان امام جماعت برتر و مدیر شعبه کامیاران به عنوان مدیر برتر درامر نماز و امور فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

درپایان ، حاضرین در جلسه با رسیدن به وقت فضیلت نماز ، همگی در نماز جماعت شرکت نمودند.