بدنه اخبار

مصاحبه تلویزیونی

مصاحبه مهندس قادری مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان کردستان با سیمای مرکز کردستان

روز دوشنبه مورخ 99/10/1

این مصاحبه درباره اهم فعالیتهای این بنیاد در روستاها و شهرهای استان انجام شد

مهندس قادری ابتدا با اشاره به سیل استان در سال 98 گفت : از تعداد 2096 واحد آسیب دیده از سیل در استان کردستان 1813 واحد احداث و 283 واحد تعمیر شده است .

ایشان درباره اعتبار اختصاص یافته به این امر گفت : برای هر واحد تعمیری 15 میلیون تومان تسهیلات کم بهره و 5 میلیون تومان بلاعوض تعلق گرفت ، همچنین برای احداث واحدهای شهری مبلغ 65 میلیون تومان تسهیلات و 29 میلیون تومان بلاعوض 160 کیسه سیمان هدیه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و برای احداث هر واحد روستایی نیز 55 میلیون تومان تسهیلات 21 میلیون تومان بلاعوض و 160 کیسه سیمان هدیه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) تعلق گرفت .

وی خاطر نشان کرد : در مجموع برای این بازسازی 170 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که شامل123 میلیارد تومان تسهیلات و 47 میلیارد تومان بلاعوض و مجموعا 200 هزار کیسه سیمان اختصاص یافته است.

ایشان در بخش ساخت مسکن محرومین  در استان ، چنین توضیح داد : تفاهم نامه ای بین بنیاد مسکن ، استانداری و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت 2 هزار واحد مسکن محرومین در استان کردستان انعقاد شدو از زمستان گذشته فعالیت آنرا شروع نموده ایم .

وی افزود : خوشبختانه از این 2 هزار واحد 40 درصد سهم افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده است

ایشان درباره اعتبار تخصیص یافته به این امر گفت : 50 میلیارد تومان بلاعوض و 130 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به این واحد ها اختصاص یافته که تا بحال کار سفت کاری 1600 واحد به پایان رسیده و 1119 واحد هم به بهره برداری رسیده است .

مهندس قادری درباره ساخت مسکن روستایی در سال 99 در استان گفت : سهمیه امسال مسکن روستایی در استان 4 هزار واحد با اعتبار 200 میلیارد تومان می باشد که تاکنون بیش از 1000 واحد به بانکهای عامل معرفی شده و 600 واحد هم عقد قرارداد نموده اند.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان کردستان درباره فعالیتهای این بنیاد در حوزه عمران روستایی اظهار داشت : امسال در 138 روستا عملیات اجرایی داشته و در 53 روستا بازنگری طرح هادی روستایی را با اعتبار 25 میلیارد تومان انجام داده ایم .

وی درخصوص میزان آسفالت انجام شده در روستاها گفت: در 30 روستای استان حدود 140 هزار متر مربع آسفالت و در مابقی روستاها سنگفرش و جدولگذاری انجام داده ایم .

در ادامه مهندس قادری درباره طرح اقدام ملی مسکن در استان کردستان اینچنین گفت : بنیاد مسکن مسئول اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر با کارگزاری از طرف وزارت راه و شهرسازی و همکاری بانک مسکن می باشد،

ایشان افزودند : تاکنون 6 هزار نفر درسامانه اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده و 4 هزار نفر به شعب بنیاد مسکن برای تشکیل پرونده مراجعه نموده اند که 3 هزار نفر مبلغ 40 میلیون اولیه را واریز نموده اند و برای 1500 نفر هم زمین تامین شده و تامین زمین برای این امر بر عهده راه و شهر سازی می باشد.

مهندس قادری خاطر نشان کرد : هرگونه خرید و فروش امتیاز مسکن اقدام ملی فاقد وجاهت قانونی بوده و منجر به پیگیرد قانونی خواهد شد.