بدنه اخبار

جلسه و دیدار

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان

روز پنجشنبه مورخ 99/2/25   مهندس قادری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان و حجت الاسلام حاج آقا فرهادی قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه در این بنیاد  با سردار آزادی فرماندهی انتظامی استان کردستان در محل دفتر ایشان دیدار نمودند.

این جلسه به منظور تقدیر و تشکر از زحمات و کوشش های بی وقفه و بی دریغ سردار آزادی و پرسنل شریف نیروی انتظامی استان کردستان در پلیس امنیت اقتصادی و پلیس آگاهی ، درجهت احقاق حق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان و پاسداری از بیت المال و حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) انجام گرفت.

ابتدا مهندس قادری پس از بیان تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) گزارشی از اهم فعالیتهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان را ارائه نمود.

وی گفت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 9 روز پس از پیروزی جمهوری اسلامی در 21 فروردین 1358 به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل گردید

قادری در ادامه گفت: از جمله خدمات این بنیاد در استان کردستان تهیه طرح های هادی برای 1345 روستای استان می باشد که تاکنون 74 هزار جلد سند مالکیت روستایی نیزصادر شده است و 44500 واحد مسکونی روستایی باز سازی و نوسازی گردیده است.

مهندس قادری افزود: این نهاد انقلابی همچنین در بازسازی مناطق خسارت دیده از جنگ تحمیلی سهم بسزایی داشته و 24 هزار واحد مسکونی خسارت دیده از جنگ را بازسازی نموده و در بازسازی مناطق حادثه دیده از بلایای طبیعی اعم از رودبار و منجیل ، بم ، تایبات ، آذربایجان ، کرمانشاه و اخیرا هم بازسازی مناطق سیل زده لرستان که 2 هزار واحد احداث و 2 هزار واحد تعمیر و نوسازی را انجام داده ایم.

قادری خاطرنشان کرد: در بحث مسکن شهری در استان کردستان تاکنون حدود 50 هزار متر مربع ساخت انجام داده ایم که شامل : کتابخانه حضرت آیت الله امام خامنه ای ( مدظله العالی )- دفتر نمایندگی ولی فقیه دانشگاه بین المللی علوم قرآنی مدارس علوم دینی و ... می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود خواهان همکاری با نیروی انتظامی در جهت فعالیتهای عمرانی در استان کردستان شد

مهندس قادری بیان داشت : زمینه های همکاری خوبی با نیروی انتظامی وجود دارد که از آن جمله می توان به احداث جاده های مرزی و پاسگاهها اشاره نمود.

سپس سردار آزادی ابتدا با بیان تسلیت به مناسبت شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت : بنیاد مسکن خدمات بسیار ارزشمندی انجام داده است و این نهاد انقلابی در میان مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و مورد مقبولیت و محبوبیت مردم می باشد .

وی افزود : ما آماده همکاری با بنیاد مسکن کردستان می باشیم .