بدنه اخبار

دیدار

به مناسبت دهه مبارک حساب 100 امام (ره ) 21الی 31فروردین وسالروزتاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی ، مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان کردستان ، قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن کردستان ومعاونین ،  با حضرت آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه دراستان ونماینده خبرگان رهبری درکردستان روز یکشنبه مورخ 99/1/31 دیدارکردند.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی : با تبریک اعیاد شعبانیه و دهه مبارک حساب 100 حضرت امام( ره )گفت: باید نگاهمان را به این سمت ببریم که با چه روشی هزینه های ساخت مسکن پایین آمده و کمتر شود یعنی با مطالعه و شناسایی محلها و زمینهایی که ساخت مسکن در آنها هم دارای مزیت باشد و هم هزینه های کمتری را دربر داشته باشد به این کار دست یابیم .

ایشان افزودند : ما موریت بنیادمسکن توسعه پیداکرده وفعالیت های بنیاد ارتباط مستقیمی با اشتغال و توسعه پایدار روستاها دارد و با تقویت فعالیت های آن می توان شاهد کاهش مهاجرت از روستا به شهر شد

 نماینده ولی فقیه ادامه دادند : ایجادسرپناه ومسکن سازی برای محرومان ازمهمترین اهداف تاسیس بنیادمسکن می باشد و نگاه به روستاها نبایدتنها رفاهی باشدبلکه بایددرآمدزایی رادراین مناطق رواج داد تازمینه ماندگاری روستاییان فراهم شود.

ایشان در فراز دیگری از سخنان خود درباره کمک به همنوعان در این ایام شیوع ویروس کرونا گفتند: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید ( رزمایش مواسات ) برپا کنیم ، یعنی خودمان را جای دیگران بگذاریم وتاجایی که بتوانیم و وسع آنرا داشته باشیم کمک حال یکدیگر باشیم همانند مهاجرین و انصار .

درابتدای مراسم مهندس قادری مدیرکل بنیادمسکن کردستان نیز با تبریک اعیاد شعبانیه ، و دهه مبارک حساب 100 حضرت امام( ره ) گزارشی از فعالیتهای بنیاد استان را ارائه داد.

مهندس قادری با اشاره به بازسازی24 هزار واحد مسکونی در مناطق جنگ زده روستاها و شهرهای استان گفت : این بنیاد در بازسازی مناطق زلزله زده قائنات ،رودبار و منجیل ، بم ، هریس ،ثلاث باباجانی و لرستان به خوبی عمل نموده است که در حال حاضر نیز بازآفرینی و بازسازی 2300 واحد مسکن شهری در زاهدان به این استان واگذار شده است.

وی ادامه داد : از دیگر خدمات این بنیاد صدور سندماکیت برای روستاییان می باشد که تاکنون 83 هزار جلد سند مالکیت روستایی جهت خانه های روستاییان عزیز صادر شده است

قادری خاطر نشان کرد : اجرای آسفالت در 79 روستا ، صدور 2000 جلد سند مالکیت روستایی و بهسازی 4 هزار واحد مسکونی روستایی با اعتبار 160 میلیارد تومان از جمله خدمات این بنیاد در سال 1398 بوده است .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان درباره ساخت مسکن برای محرومین گفت : خوشبختانه با حضور دکتر نوبخت کلنگ زنی ساخت 2 هزار واحد مسکن محرومین در استان توسط این بنیاد انجام شد و همکاران ما در روستاهای استان مشغول فعالیت هستند، همچنین در طرح اقدام ملی هم ساخت مسکن در 6 شهر استان با همکاری راه و شهر سازی برعهده این بنیاد می باشد.