بدنه اخبار

دعوت به برنامه روژمان

به مناسبت یازدهمین سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  به استان کردستان ،  مهندس قادری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان روز سه شنبه 99/2/22 به برنامه زنده روژمان از سیمای مرکز کردستان ، دعوت شد.

مهندس قادری ابتدا با نثار درود به روان پاک امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تبریک به مناسبت یازدهمین سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان کردستان سخنان خود را آغاز نمود.

وی گفت : در سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان کردستان 125 پروژه تعریف شدکه حدودصد میلیارد تومن اعتبار جهت انجام این پروژه ها به بنیاد مسکن کردستان اختصاص داده شده و اکثر این پروژه ها پایان یافته است.

قادری افزود: همچنین جهت اجرای طرح های هادی روستایی  30 میلیارد تومن اختصاص داده شد که اکثراین طرح ها انجام شده است.

مهندس قادری با اشاره به احداث مسکن برای محرومان که رسالت  اصلی بنیاد مسکن می باشد   گفت : در این سفر پر خیر و برکت 7 میلیارد تومن جهت ساخت 700 واحد مسکونی در ده شهرستان استان برای محرومین بانام طرح ولایت احداث گردیده و واگذار شده است .

وی ادامه داد : در بخش مسکن روستایی نیز 3 میلیارد تومن اعتبار اختصاص داده شد که منجر به ساخت 600 واحد مسکونی جهت روستاییان عزیز گردیده است.

قادری خاطر نشان کرد : پروژه های دیگری نیز از محل اعتبارات سفرپر خیر وبرکت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) انجام و به بهره برداری رسیده که از آن جمله می توان به : کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) ساماندهی درب شمالی امامزاده هاجر خاتون و محوطه آن مدرسه علوم دینی امام شافعی مدرسه علوم دینی سفیران اشاره نمود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به پروژه های در دست اجرا از محل این سفر پر خیر و برکت گفت: پروژه دارالقران سنندج به مساحت 4400 متر مربع محوطه دانشگاه بین المللی علوم قرآنی به مساحت 13 هکتار و مصلی مریوان به مساحت 15 هزار متر مربع ، از جمله پروژه های در دست اقدام می باشند.