بدنه اخبار

نشست تخصصی

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان

با حضور مهندس قادری مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان ، حجت الاسلام فرهادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این بنیاد نشست تخصصی شیوه ها و مهارتهای دعوت کارکنان به نماز در روز سه شنبه مورخ 1400/6/16 برگزار شد.

دکترحسینی استاد دانشگاه و دبیرستاد امربه معروف و نهی از منکر استان که مدرس این نشست بود ابتدا با اشاره به آیات قرآن در باره نماز گفت: آیاتی درباره نماز و اهمیت اقامه نماز در قرآن کریم آمده که از جمله آنها می توان به 2 آیه اشاره نمود

1-       إِنَّنِی أَنَا اللَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِی وَأَقِمِ الصَّلَاةَ لِذِکْرِی (آیه 20 سوره طه) منم خدای یکتا که هیچ خدایی جز من نیست، پس مرا (به یگانگی) بپرست و نماز را مخصوصا برای یاد من به پادار.

2-   الَّذِینَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ اللَّهِ ۗ أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ (آیه 28 سوره رعد) آنها که به خدا ایمان آورده و دلهاشان به یاد خدا آرام می‌گیرد، آگاه شوید که تنها یاد خدا آرام‌بخش دلهاست.

وی افزود: باید ابتدا فلسفه نماز را بشناسیم بعد هم معرفت و محبت حاصل شود.

حسینی ادامه داد:در اصول فقه هرجا فعل امر به کار رود یعنی انجامش واجب است پس هنگامیکه خداوند می فرماید أَقِمِ الصَّلَاةَ یعنی امر واجب پس درمی یابیم که نماز واجب است.

وی خاطرنشان کرد: باید راهکارهای فرهنگی برای جامعه به دقت انتخاب شوند زیرا نماز یک امر قلبی است و لازمه ی آن ارتباط قلبی با خداوند است تا انسان بتواند یک نماز درست بخواند.

حسینی با اشاره به ارزشهای جامعه اسلامی گفت: جامعه ما مبتنی بر ارزشهای اسلامی است و با جوامع اومانیستی تفاوت زیادی دارد زیرا قوانین جوامع اسلامی براساس احکام و فقه اسلام است.

وی با اشاره به یک تحقیق که در دانشگاه هاروارد انجام شده بود اظهار داشت: تحقیقی در دانشگاه هاروارد انجام شد مبنی بر اینکه چرا دانشجویان مسلمان آرامش بیشتری دارند؟ و نتیجه این شد که دانشجویان مسلمان روزی 5 بار با ماوراء ارتباط می گیرند.

در پایان از نفرات برتر مسابقه کتابخوانی عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی ویژه کارکنان و برگزیدگان مسابقه نقاشی ویژه فرزندان تقدیر به عمل آمد.