بدنه اخبار

مراسم

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان :

به مناسبت میلاد مبارک حضرت محمد مصطفی (ص) ، سلاله پاکش امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت ، با حضور مهندس قادری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان، حجت الاسلام فرهادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ، کارکنان بنیاد استان ، شعبه سنندج و امور ماشین آلات ، مراسمی روز شنبه مورخ 1400/8/1 در نمازخانه این اداره برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام مخدومی نماینده ولی فقیه در ناحیه دانشجویی استان کردستان که به عنوان سخنران دعوت شده بود طی سخنانی گفت: قرآن برای همه دوره ها ، همه زمانها و همه انسانها نازل شده و اختصاص به تنها زمان پیامبر اکرم (ص) ندارد.

وی در ادامه با اشاره به آیه 35 سوره مبارکه انعام : وَإِنْ کَانَ کَبُرَ عَلَیْکَ إِعْرَاضُهُمْ فَإِنِ اسْتَطَعْتَ أَنْ تَبْتَغِیَ نَفَقًا فِی الْأَرْضِ أَوْ سُلَّمًا فِی السَّمَاءِ فَتَأْتِیَهُمْ بِآیَةٍ ۚ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ لَجَمَعَهُمْ عَلَى الْهُدَىٰ ۚ فَلَا تَکُونَنَّ مِنَ الْجَاهِلِینَ (و اگر اعراض و بى‌اعتنایى آنان (کافران) بر تو سنگین است (و مى‌خواهى به هر وسیله آنان را به راه آورى، ببین) اگر بتوانى سوراخى در زمین یا نردبانى در آسمان بجویى تا آیه‌اى (دیگر) برایشان بیاورى (پس بیاور ولى بدان که باز هم ایمان نخواهند آورد) و اگر خدا خواسته بود همه‌ى آنان را بر هدایت گرد مى‌آورد (ولى سنّت الهى بر هدایت اجبارى نیست) پس هرگز از جاهلان مباش.)

همچنین آیه 54 سوره مبارکه مائده : یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ۚ ذَٰلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ ۚ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ

(اى کسانى که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما که از دین خود برگردد (به خدا ضررى نمى‌زند، چون) خداوند در آینده قومى را خواهد آورد که آنان را دوست دارد و آنان نیز خدا را دوست دارند. آنان نسبت به مؤمنان نرم و فروتن و در برابر کافران سرسخت و قاطعند، در راه خدا جهاد مى‌کنند و از ملامت هیچ ملامت‌کننده‌اى نمى‌هراسند. این فضل خداست که به هر که بخواهد (وشایسته ببیند) مى‌دهد و خداوند وسعت‌بخش بسیار داناست.)سخنانی در تفسیر این آیات بیان نمود.

حجت الاسلام مخدومی افزود: پیامبراکرم (ص) خاتم الانبیاء به عنوان دین خاتم،ختم کننده دعوت تمام انبیاء هستند و ویژگی خاتم بودن اینست که ایشان از همه انسانها کاملتر میباشند.

در ادامه مراسم سوالاتی درباره زندگانی پیامبر (ص) مطرح شده و به سه نفر از کسانی که پاسخ صحیح دادند هدایایی تقدیم شد.

همچنین با دستور مدیرکل محترم به 25 نفر از کارکنانی که نام آنها مزین به نامهای محمد ، احمد ، مصطفی ، جعفر و صادق می باشند هدایایی تقدیم گردید.