بدنه اخبار

بازدید و دیدار

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان

جناب آقای دکتر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور طی سفر یکروزه به استان کردستان در تاریخ 1400/8/8 از روستاهای جانوره ، ده بنیاد ، ونینه علیا ، جشنی آباد و باشماق از توابع شهرستان مریوان بازدید به عمل آورد.

شایان ذکر است در این بازدیدها دکترشیوا قاسمی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ، مهندس ملکی معاون عمرانی استاندار ، دکتر اقبال فرماندار مریوان ، مهندس قادری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان ، حجت الاسلام فرهادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه این بنیاد ، دکتر نیکزاد را همراهی نمودند.

دکتر نیکزاد در جریان این بازدیدها و در گفت و گو با مردم محلی گفت: نوسازی واحدهای مسکونی کردستان از متوسط کشوری پایین‌تر است و باید با برنامه‌ریزی مدون، راهکارهای خوبی برای دریافت تسهیلات مسکن در این استان بررسی شود.

وی افزود: متوسط مقاوم سازی کشور بیش از 50 درصد میباشد اما در برخی مناطق کردستان 40 درصد است که این میزان در مریوان 20 درصد است و باید افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: کردستان منطقه زلزله خیزی است و مناطقی مثل مریوان بشدت در معرض خطر قرار دارد و ممکن است با یک زلزله پنج یا 6 ریشتری خسارات جانی بالایی را در این استان شاهد باشیم.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین گفت : با عنایت ریاست محترم جمهور جناب آقای رئیسی، تسهیلات مقاوم سازی مسکن به 2 میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است

ایشان با بیان اینکه از این پس هر دو ماه یکبار به استان کردستان سفر خواهد نمود ، اضافه کرد: 200 واحد در روستاهایی که از آن بازدید شده عملیات بهسازی خود را آغاز کنند و تسهیلات مقاوم سازی در اسرع وقت به آنان پراخت خواهد شد.

 
 .