بدنه اخبار

جلسه

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان

با حضور مهندس قادری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان ، حجت الاسلام فرهادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این بنیاد ، حجت الاسلام محمودی مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان کردستان ، مهندس قمری مدیر حساب 100 حضرت امام (ره) و نمایندگانی از قرارگاه خاتم الاوصیا ، سازمان تبلیغات و بسیج دانشجویی ، روز سه شنبه مورخ 1400/9/30 جلسه ای در محل سالن جلسات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان برگزار شد.

ابتدا مهندس قادری گفت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فاصله 2 ماه بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام راحل تشکیل شد و درحال حاضر هم زیر نظر مقام معظم رهبری بصورت شورایی اداره می شود که رییس شورای مرکزی بنیاد ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا روحانی نژاد بوده و ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم جناب آقای دکتر نیکزاد می باشند.

وی افزود : از تعداد 1700 روستای استان 1315 روستا دارای جمعیت بالای 20 خانوار بوده که برای همه این 1315 روستا طرح هادی تهیه گردیده و در 600 روستا اجرا شده است

مهندس قادری درباره اهم فعالیتهای این بنیاد چنین گفت :

اهدای 80هزار جلد سند مالکیت روستایی با همکاری اداره ثبت

انجام آسفالت 65 روستا و طرح هادی 150 روستا از ابتدای امسال تاکنون

مقاوم سازی 48000 واحد مسکونی روستایی

بازسازی 6400 واحد مسکونی حادثه دیده

احداث 2 هزار واحد مسکن محرومین روستایی در استان

احداث 11 هزار واحد حادثه دیده از بلایای طبیعی در لرستان ، کرمانشاه ، آذربایجان شرقی ، بم ، قائنات ، رودبار و منجیل

شروع به احداث 3 هزار واحد مسکن طرح اقدام ملی در شهرهای زیر 100 هزار نفر استان

انجام پروژه های متفرقه مانند کتابخانه امام خامنه ای ، دانشگاه بین المللی علوم قرآنی ، مدارس علوم دینی و...

احداث 51 واحد مسکن شهری و 151 واحد مسکن روستایی با استفاده از اعتبارات حساب 100 حضرت امام (ره)

بیش از 10 میلیارد تومان کمک حساب 100 به واحدهای مسکونی روستایی

152 فقره کمکهای موردی  حساب 100 به مسکن محرومین

50 میلیارد کمک به احداث 2 هزار واحد مسکن محرومین

در ادامه حجت الاسلام فرهادی گفت : فعالیتهای گروه های جهادی در راستای منویات مقام معظم رهبری درخدمت رسانی به محرومین و اقشارآسیب پذیر جامعه است

ایشان با بیان فرمایش مقام معظم رهبری در این رابطه افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) درباره فعالیتهای جهادی می فرمایند: ماهرجاانقلابی عمل کردیم پیش رفتیم وهرجاازانقلابیگری وحرکت جهادی غفلت کردیم ،عقب ماندیم و ناکام شدیم ، این یک واقعیتی است هرجه انقلابی بودیم جهادی حرکت کردیم،پیش رفتیم و هرجا کوتاهی و غفلت کردیم عقب ماندیم.

وی تشکیل گروه های جهادی را ازطرح های موفق درکشور عنوان کرد که با رویکرد خدمت رسانی در محورهای ،عمرانی،فرهنگی ،اقتصادی فعالیت می کنند ،

وی خاطر نشان کرد: هدف از تشکیل این جلسه هم افزایی وتعامل گروه های جهادی در راستای کمک به محرومین استان کردستان است.

در ادامه احمدی مسئول بسیج دانشجویی استان بیان داشت: بنیاد مسکن یکی از یادگارهای بزرگ و عظیم بنیانگذار فقید انقلاب است که منشاء خیرات و برکات فراوانی برای مردم بوده و هست.

خوشحالیم که بنیاد مسکن همچنان به رسالت و حرکت جهادی خود ادامه می دهد و مانیز وظیفه داریم در پیشبرد اهداف جهادی تلاش نموده و آماده همکاری هستیم.

سپس مهندس قمری طی اظهاراتی گفت: در سالهای گذشته کارهای خوبی در حوزه حساب 100 انجام داده ایم

که از جمله آنها پرداخت 2 میلیارد تومان بصورت کمک به 400 نفر ، همچنین در حال حاضر با همکاری سپاه و شهرداری در ننله و قرادیان در حال احداث مسکن برای محرومین هستیم.

قمری افزود: باید برخی از کارها مانند جمع آوری کمک ، برون سپاری شده و به مردم واگذار گردد. تا سریعتر بدست محرومین برسد.

در ادامه قنبری مسئول سازندگی ناحیه دانشجویی اظهار داشت : گروههای جهادی در عرصه های مختلفی از جمله آموزش ، پزشکی و عمرانی مشغول فعالیت هستند و هر ساله اکثر مناطق استان را پوشش می دهند.

وی افزود: ما از نظر نیروی انسانی محدودیتی نداریم اما از لحاظ مالی هیچ منبعی را در اختیار نداریم.

موسوی نماینده سازندگی نیز با بیان سخنانی گفت : 1500 گروه جهادی در استان فعالیت می کنندکه شامل گروههای جهادی محله محور و جغرافیا محور می باشند و ما با تمام توان آماده هرگونه همکاری با شما هستیم.

سپس حجت الاسلام محمودی  چنین گفت : از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات و طلاب و روحانیون در راستای معرفی حساب 100 و کمک به محرومین استفاده می کنیم.

وی افزود:گروههای جهادی طلاب و روحانیون در اکثر شهرهای استان آماده همکاری می باشند.