بدنه اخبار

جلسه

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان

با حضور مهندس قادری مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان ، حجت الاسلام فرهادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و سایر اعضا ، به مناسبت دهه بصیرت، چهارمین جلسه شورای پایگاه بسیج مقاومت انصارالرسول این بنیاد روز شنبه مورخ 1400/10/11 در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

 

 ابتدا مهندس قادری پس از تسلیت به مناسبت دهه دوم ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) و دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت :

مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) می فرماید: روزهای سال، به خودی خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمیکشد و آن را مشخص میکند، متمایز میکند، متفاوت میکند و مثل یک پرچمی نگه میدارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان میدهد، معنا میدهد، او را تا عرش بالا میبرد؛ این مجاهدتهای یاران حسین بن علی (ع) است که به این روز، این اهمیت را میبخشد.

ایشان در ادامه درباره برنامه های پیشنهادی دهه بصیرت سخنانی بیان نمود.

سپس حجت الاسلام فرهادی ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی و دهه بصیرت و تسلیت فرارسیدن ایام غمبار دهه دوم فاطمیه (س) و سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت :

مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) برای اولین بار نام مکتب حاج قاسم را مطرح نمودند،

ایشان افزود:این شهید بزرگوار یک راه و یک مکتب بود و باید ایشان را با اندیشه زیبایش مطرح کرد و تنها به گفتن خاطره از وی بسنده نکرد.

در ادامه فرید گلمرادی مدیر حراست این اداره سخنان خود را با تسلیت دهه دوم ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) و دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان آغاز نمود .

وی با بیان آیه 23سوره مبارکه احزاب گفت :

  ) مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‌ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدِیلًا )

از میان مؤمنان مردانى هستند که آنچه را با خداوند پیمان بسته بودند صادقانه وفا کردند (و خود را آماده‌ى جهاد نمودند، برخى از آنان پیمانشان را عمل کردند (و به شهادت رسیدند) و بعضى دیگر در انتظار (شهادت) هستند، و هرگز (عقیده و پیمان خود را) تغییر ندادند.

وی اظهار داشت: درود به روان پاک امام عظیم الشان انقلاب که این شجره طیبه را پرورده کرد و افرادی مانند حاج قاسم در این مکتب پرورش یافتند.

وی خاطرنشان کرد: تجلی واقعی و برجسته بصیرت در عصر حاضر ، خود شهید سلیمانی است و انشالله بتوانیم رهرو این شهید والا مقام باشیم.

در ادامه هریک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند و مواردی به تصویب رسید.